Депутат Львівської міської ради
фракції ВО "Свобода"
округ №42

ЗАЯВА

Львівщина завжди мала славні традиції плавання, легендарних плавців і навіть перший басейн в Україні (1820рік). Саме у Львові зародилось українське плавання!

Проте, у наші часи ситуація з плаванням мінялась докорінно. Відтак, у 2008 р. у Львові вона була катастрофічною. Фактично функціонувала лише ДЮСШ № 9 (працювала зі школами, в яких були басейни), басейн «Динамо»і«Дельфін». Рівень спортсменів був дуже низьким, адже вони не мали можливості отримати професійну підготовку за відсутністю сучасних спортивних баз.

У серпні 2008р. ми з партнерами завершили реконструкцію «Комплексу водних видів спорту», відкривши аквапарк «Пляж» з 50-м спортивним басейном, куди почали активно набирати дітей та формувати спортивні групи.

В грудні 2009 року мене було обрано Головою Львівської обласної Федерації плавання. Будучи дотичним не лише до плавання, адже я також є батьком доньки, яка професійно займається художньою гімнастикою, я достеменно знаю, як насправді виглядає спорт, коли поруч немає телекамер або важливих посадових осіб. Знаю також, що було зроблено впродовж цих років для львівського спорту посадовцями, а що було зроблено батьками, тренерами, фанатами та самими спортсменами, які фактично і є основою всього.

Насправді ж зробити для розвитку та фінансування спорту у Львові, зокрема і плавання, можна було набагато більше, була б лише на це «політична воля».

Про такі речі не прийнято говорити публічно, але…

За останні десятки років не збудовано жодного комунального басейну, хоча можливості такі були, зокрема по державній програмі, де від Львова необхідно було лише виділити вільну земельну ділянку для будівництва.

Відсутнє постійне належне фінансування для проведення змагань та виїздів спортсменів. Левова частка всіх витрат лягає на плечі батьків.

Разом з управлінням спорту лмр минулоріч ми підготували ухвалу про будівництво 6-и нових басейнів у 6-и районах Львова. Але, маю застереження та сумніви, адже як впродовж останніх 15-и років у Львові будувався сміттєпереробний завод, саме так можуть і будуватись нові басейни.

Без здійснення змін на найвищому рівні, говорити про будь-які зміни у розвитку спорту – це утопія. Лише зміна керівництва міста, а разом з ним і бачення розвитку та підтримки спорту зможе надати зокрема і плаванню новий поштовх та «друге дихання». Моє тверде переконання – з СИНЮТКОЮ Олегом Михайловичем у майбутньому плаванню буде комфортніше у Львові. Саме тому, моя особиста позиція – це підтримка СИНЮТКИ Олега, як кандидата на посаду міського голови Львова

З повагою,                                                                                                                                                     /Гутник А.Ю./

Голова Львівської обласної Федерації плавання