Депутат Львівської міської ради
фракції ВО "Свобода"
округ №42

Виконкому Львівської міськради відмовили у повноваженнях видавати містобудівні умови

31 березня депутати Львівської міської ради не підтримали ухвалу про розмежування повноважень між виконавчими органами міськради, один з пунктів якої передбачав надання повноваження виконавчому комітету видавати містобудівні умови та обмеження.

Про це повідомляє «Щоденний Львів» з посиланням на прес-службу міськради, де навели пояснення з цього приводу лише міського голови Андрія Садового, який зазначив:

«Питання було у порядку денному, завчасно оприлюднене, публічно обговорювалось. Забудівельники хочуть в ручному режимі керувати. Це тиск забудівельної галузі на міську владу. Є дуже багато зауважень людей. Я запрошу шановних колег на засідання робочої групи, яка відбувається щотижня, щодо незаконних забудов, хай вони там людям пояснюють. Ми не порушуємо жодних термінів. Є сім днів на видачу містобудівних умов. Це не має робити одна людина. Це має робити колегіальний орган, який має вивчати з юридичної точки зору, з історичної, з містобудівельної – з усіх точок зору дане питання і приймати в чіткі терміни рішення. Розумію, що забудівельники не хочуть публічно виходити на виконком і пояснювати, бо на забудову, яка має зауваження, прийдуть люди, забудівельнику буде важко з ними говорити. А зайти в кабінет до головного архітектора міста, маючи статус депутата міської ради, і тиснути-давити – це дуже легко».

Водночас «свободівець» Андріян Гутник ще перед початком голосування заявив, що вся фракція не голосуватиме за цю ухвалу через найбільш «бєзпрєдєльний пункт», за яким виконавчий комітет Львівської міської ради пропонували визначити спеціально-уповноваженим органом містобудування та архітектури з питань видачі містобудівних умов та обмежень, пише Вголос.

Фактично, замість начальника управління архітектури чи директора департаменту містобудування такі дозволи мав видавати виконком.

За словами депутата, це повне свавілля, адже має бути персональна відповідальність за ухвалення таких рішень і в разі їхньої незаконності – притягнення винного чиновника до суду. Натомість до відповідальності притягти колегіальний орган, яким є виконавчий комітет, у рази складніше.

«На сьогодні виконавчий комітет є повністю кишеньковим органом мера Львова, утім, як і начальник управління архітектури, але той принаймні несе персональну відповідальність за ухвалення рішень», – пояснює А. Гутник.

Мер Львова під час обговорення проекту ухвали сказав, що на виконавчий комітет може прийти хто завгодно і висловити свою думку. Однак на практиці це не так. І, як додає А. Гутник, ніхто до думки людей прислухатися не буде, а рішення ухвалює винятково міський голова.

«Свободівець» передбачає, що після провалу голосування мер Львова звинувачуватиме депутатів, що вони виступили проти прозорості, однак це окозамилювання. «Депутати не проголосували за цю ухвалу, бо переконані, що має бути персональна відповідальність за видачу містобудівельних умов та обмежень, а не колективна. Якщо мер вважає некомпетентним нинішнього керівника управління архітектури, хай замінить його. А не знімає відповідальності», – пояснює «свободівець». Львів’яни, за його словами, повинні знати, хто відповідає за те, що замість 5-типоверхівки з’являється 10-поверхівка, чи поряд з їхнім будинком виростає новобудова, яка затуляє сонце, незаконно забудовують центр міста тощо.

Водночас під час обговорення цього проекту ухвали керівник фракції БПП Петро Адамик також заявив, що вони не голосуватимуть за цю ухвалу, адже вона з’явилася лише вчора ввечері й обранцям потрібен час, щоб з нею ознайомитися. А його колега Григорій Козловський застеріг депутатів, які мали намір голосувати за це питання: «Після цього, якщо питання, не дай Бог, пройде, отримання дозволу на будівництво виглядатиме, як хресна хода. Тобто забудівельники повинні будуть вставати навколішки і на колінах шурувати на виконком».

http://lvivnews.info/2016/03/vikonkomu-lvivskoii-miskradi-vidmovili-u-povnovazhennyax-vidavati-mistobudivni-umovi-ta-obmezhennya/