Депутат Львівської міської ради
фракції ВО "Свобода"
округ №42

Вперше у Львові відбувся Відкритий Кубок з плавання для плавців та спортсменів з інвалідністю LVIV OPEN CUP – 2019

12-13 жовтня 2019 року у львівському спортивному 50-м басейні аквапарку «Пляж» відбувся Відкритий Кубок Львова з плавання«LVIV OPEN CUP-2019»,який зібрав понад 300 плавців з 29-и спортивних клубів.

Вперше у своїх стартах об’єднались кращі плавці зі всієї України та плавці з інвалідністю, адже плавання – це спорт для всіх!

Солодкий смак перемоги і гіркота поразки, щирий сміх і нестримні сльози та рівні умови об’єднали всіх спортсменів протягом 4-ох спортивних сесій, під час яких блискуче виступили плавці та спортсменам з вадами зору, слуху, розумового і фізичного розвитку та ураженням опорно-рухового апарату.

Плавці зі Львова, Червонограду, Луцьку, Тернополя, Кропивницького, Чернівців, Маріуполя, Ужгороду, Миколаєва, Харкова, Полтави, Кременчука, Києва, Херсону, Івано-Франківську та Черкас змагались у трьох вікових групах: юнаки, юніори та молодь.

Беззаперечним лідерами змагань за кількістю медалей та володарями Кубків у відповідних вікових категоріях стали:

І місце – команда «На старт» (Ужгород) – серед юнаків

І місце – команда «Аквапарк ПЛЯЖ» (Львів) – серед юніорів

І місце – команда КДЮСШ ім.Ю.Кутенко (Львів) – серед молоді

«Вдруге ми проводимо Відкритий Кубок, але цьогоріч це був зовсім інший та новий формат, який нам вдалось реалізувати завдяки усесторонній підтримці дійсно небайдужих людей- начальника управління молоді і спорту ЛМР Антона Нікуліна, заступника міського голови з питань розвитку Андрія Москаленко та представника «Інваспорт» заслуженого тренера України Олені Сальніковій.

Про інклюзію в українському спорті говорять достатньо, але коли постає питання дій, а не слів – наважуються одиниці. Завдяки нашій неймовірній команді з Львівської Федерації плавання нам вдалось провести справжнє професійне свято спорту, адже для частини плавців Lviv Open Cup був відбірним етапом для участі в чемпіонаті України, для найменших наших учасників – це було дійсно спортивне свято, адже хтось стартував вперше, а для наших плавців з інвалідністю – це були змагання не лише із суперниками, але й зі страхом, несміливістю і проблемами із здоров’ям. Можливо у них є обмежені можливості, але крім того у цих дітей є ще й неймовірні здібності.

Lviv Open Cup – це один з кращих спортивних проектів, який піднімає розвиток спорту у Львові на якісно новий європейський рівень», – розповів господар змагань, голова ЛОФП Андріян Гутник.

Особливим для учасників та організаторів Lviv Open Cup з плавання – 2019 став також тим, що об’єднав всіх представників цього чудового виду спорту. Ділились досвідом та допомагали у проведенні заходу представники ветеранського руху «Мастерс», блискучий суддівський склад був сформованим найкращими тренерами Львівщини та представниками «Інваспорт», зокрема і львівські плавці також дебютували у якості суддей, з чим справились «на відмінно».

Щирі слова вдячності за професіоналізм та підтримку змагань висловлюємо нашим партнерам.