Депутат Львівської міської ради
Фракція ВО "Свобода"
Франківський територіальний виборчий округ №5

УКРАЇНСЬКОМУ ПЛАВАННЮ 200 років!

200 кращих плавців з України проплили на одному подиху третій традиційний  Lviv Open Cup”- 2020

Цими вихідними днями, 5-6 вересня у Львові в 50-м басейні “СКА” відбувся третій традиційний Відкритий Кубок Львова з плавання «LVIV OPEN CUP», приурочений до святкування 200-річчя українського плавання, місцем зародження якого є місто ЛЬВІВ.

В цьому році у змаганнях брали участь понад 200 учасників всіх вікових категорій: юнаки, юніори та молодь з 21-го клубу України.

До урочистої церемонії відкриття цих змагань долучились почесні гості Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, міський голова Львова Андрій Садовий, призер Олімпійських ігор, чемпіон світу, чемпіон Європи, 36-разовий рекордсмен України з плавання Денис Силантьєв, Президент Асоціації спортивного девелопменту Володимир Шумілін, начальник управління спорту ЛМР Антон Нікулін, заступник начальника управління фізичної культури та спорту ЛОДА Андрій Тур, голова Відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський та господар змагань Голова Федерації плавання Андріян Гутник.

Перший Відкритий Кубок в Україні з плавання після надзвичайно довгої перерви відбувся у нових реаліях, звичайно було непросто та незвично, адже вперше Кубок пройшов без вболівальників та з рядом нових правил, обмежень та змін. Незважаючи на всі обставини та труднощі змагання відбулись на високому рівні, завдяки синергії всієї команди: учасників, організаторів та тренерів.

Беззаперечними лідерами змагань за кількістю медалей та володарями Кубків у відповідних вікових категоріях стали:

Юнаки:

І місце – команда СДЮСШОР №2 (Рівне)  

ІІ місце – команда ДЮСШ №3 (Рівне) 

ІІІ місце – Аквапарк “ПЛЯЖ” (Львів) 

Юніори:

І місце – команда СДЮСШОР №2 (Рівне)  

ІІ місце – Аквапарк “ПЛЯЖ” (Львів) 

ІІІ місце – СК “Еліт” (Чернівці) 

Молодь:

І місце – команда ДЮСШ №9 (Львів)  

ІІ місце – команда ДЮСШ №3 (Рівне)  

ІІІ місце – команда ДЮСШ ім. Кутенка (Львів)  

«Цьогоріч особливим для всіх «Lviv Open Cup»-2020 також став тим, що 200 років тому у травні 1820 року саме у Львові на Пелчинському ставі (озері) з’явилась перша школа плавання. Вона була відкрита завдяки коменданту австрійських військ у Галичині-генералу Карлу Фреснелю та безперервно діяла впродовж 95 років аж до початку Першої світової війни.

Прикро, що через пандемію нам не вдалось втілити у життя всі заплановані грандіозні заходи зі святкування цієї дати проте, попри всі труднощі ми змогли створити справжнє свято спорту для плавців, провівши в Україні фактично перший Відкритий Кубок після довгої вимушеної перерви»,-розповів господар змагань, голова ЛОФП Андріян Гутник.

***

Щирі слова вдячності за професіоналізм та підтримку змагань висловлюємо нашим партнерам: бренду Arenaтелеканалу НТА, та готелю «Супутник».