Депутат Львівської міської ради
фракції ВО "Свобода"
округ №42

У Львові стартували екологічні тренінги, де дітей вчать правильно сортувати сміття

У Львові почалися екологічні тренінги «Сортуй сміття правильно! Стань прикладом для інших!», де дітей вчать правильно сортувати сміття — пластик, скло, папір, побутові відходи

Експерти проводять спеціальні лекції та практичні заняття для учнів СШ №51, гімназії імені Симоненка та СШ №46. На черзі — усі школи Франківського району, а згодом тренінги відбудуться і по всьому місту.

“Тренінги про сортування сміття — другий етап підтримки впроваджених екологічних ініціатив у нашому місті, — зауважив депутат Львівської міської ради, співорганізатор тренінгів Андріян Гутник. — Торік у Львові встановили перші «еко-бокси» з біопакетами для прибирання після собак та для утилізації батарейок. Упродовж цього часу склалось враження, що більшість людей не до кінця розуміє цінність сортування побутових відходів. Усі звикли викидати їх у пакет і забути. Тому виникла ідея проведення екологічних тренінгів «Сортуй сміття правильно! Стань прикладом для інших!» для учнів серед львівських шкіл. У проведенні цих тренінгів нам активно допомагають волонтери – студенти екологічних факультетів львівських ВНЗ. Запрошуємо спеціалістів-екологів, які виступають експертами. Наша мета — сформувати в учнів правильне усвідомлення процесів, які відбуваються у природі. Зокрема, показати та розповісти їм зрозумілою мовою про весь «шлях» сміття — пластику, скла, паперу, який залежить від кожного з нас. Адже саме ми обираємо: сортувати сміття та здавати його на вторинну переробку, чи засмічувати все навколо”.

Пан Андріян зазначив, що чимало учнів приємно здивували знаннями про те, як правильно сортувати сміття. Під час тренінгів діти майже безпомилково самостійно сортують речі, якими користуються у повсякденному житті, обирають правильний бокс для їх подальшої переробки. “Сортувальні контейнери для відходів у Львові з’явилися у 2010 році – на сьогодні їх у місті понад декілька тисяч, — наголошує Андріян Гутник. — Проте, урни для роздільного збору сміття в громадських місцях нашого туристичного міста, на жаль відсутні. Зі Львова на Грибовицьке сміттєзвалище, яке є переповненим, вивозять приблизно тисячу тонн сміття на добу. Виходом міг би стати сміттєпереробний завод. В Україні 96% відходів не переробляється, а просто захоронюються. Наприклад, у Європі на переробку не потрапляє лише 20% сміття. Такі цифри змушують нас задуматись”.

Джерело: Високий замок online — http://wz.lviv.ua/news/163698-u-lvovi-startuvaly-ekolohichni-treninhy-de-ditei-vchat-pravylno-sortuvaty-smittia