Депутат Львівської міської ради
Фракція ВО "Свобода"
Франківський територіальний виборчий округ №5

«Про націоналізм, який присутній у Європі»

240x180n_photo_d18e91d2364cd2a0097ea5ab5130a98e

 

Часто перебуваючи за кордоном у робочих поїздках, я чимдужче відчуваю дух європейських націоналістів у звичайному повсякденному житті тих країн, у яких мені довелось побувати. У Європі країни – сусіди та їх населення з повагою відносяться одне до одного: німці та голландці, чехи та словаки, австрійці та швейцарці, вони дійсно шанують традиції сусідніх націй, підтримують їх, пам’ятаючи і шануючи минуле, плануючи спокійне майбутнє з сусідами. Проте, разом з повагою та шануванням чужого, відчувається і готовність до захисту, відстоювання своїх національних інтересів, традицій та історичних надбань.
У Європі рейтинг та популярність націоналістичних партій зростає неймовірними темпами, поширюються націоналістичні ідеї та настрої. Від мігрантів тепер вимагають вивчати державну мову країни, яка їх прихистила, приймати європейські та християнські принципи. Євросоюз перетворюється на спільноту, у якій суспільство на відповідальні керуючі посади делегує націоналістів, розуміючи, що такі люди у першу чергу будуть відстоювати інтереси та вболівати за їх батьків і дітей. Європейські націоналісти як батьки своїх держав, зберігають родинні спогади і думають про майбутнє своїх дітей, своїх націй. А хто краще за батьків може збудувати майбутнє для своїх нащадків ?!
Сьогодні ми бачимо як націоналісти у Європі отримують чимдалі більшу підтримку. Загальні настрої у Європі свідчать лише про те, що країни та їх мешканці прагнуть аби націоналісти увійшли до їх урядів.
Для прикладу Швейцарія – це країна, населення якої складається з етнічних груп, які вирізняються досить компактним проживанням і використовують різні мови (німецьку-64% населення, французьку-19%, італійську-8%, та 1% – ретороманську) і відрізняються за віросповіданням (католики, протестанти). До того ж, понад 5% населення (орієнтовно 400 тисяч) – мусульмани, які останніми роками інтенсивно прибували до країни переважно з території колишньої Югославії та Туреччини. Попри всі ці фактори, країна не належить до ЄС і в ній на виборах традиційно перемагають націоналісти.
У Бельгії фламандські націоналісти перемоги на виборах у місцеві органи влади у Фландрії. У Швеції шведські націоналісти отримали значну підтримку суспільства – тепер у Шведському Риксдазі (Парламенті) сформована значна фракція націоналістів. У Нідерландах на виборах у 2012 році партія націоналістів «Свобода» обігнала правлячу партію. У Фінляндії великою підтримкою заручилась партія «Справжні фіни», яка на виборах в результаті голосування посунула владну партію, чим збільшила свою присутність у фінському парламенті майже у вісім разів. У Шотландії націоналісти здобули більшість місць у Парламенті. На останніх виборах до Парламенту Республіки Ірландія, націоналісти здобули на 9 місць більше, ніж у попередньому скликанні. Австрійські націоналістичні партії набирають політичної ваги. Зазначена партія має 34 із 183 місць у парламенті цієї країни. «Австрійська Партія Свободи» є третьою за величиною політичною силою в Австрії. Після сенсаційної перемоги на виборах 1999 року Австрійська Партія Свободи разом з Австрійською Народною Партією сформували уряд. Грецькі націоналісти з партії “Золотий світанок” отримали 6,97% голосів на виборах до парламенту Греції у травні 2012 року.
В Україні станом на сьогоднішній день напевно однією з найбільших проблем є нав’язування громадської думки, що націоналізм – це питання історії і там немає ніякої соціально-економічної складової. Проте це лише міф. Блискуча та віддана, патріотична підтримка українців на останніх парламентських виборах в Україні Всеукраїнського об’єднання “Свобода” політичні діячі та ЗМІ, зокрема закордонні, називали “сенсаційним”. Проте, я б сказав, що це був логічний наслідок послідовної та наполегливої роботи і боротьби “Свободи”, продовження руху єдиної сили українців, підтвердження факту зростаючої підтримки націоналістів. Наше майбутнє за “Свободою” і люди починають це усвідомлювати.