Депутат Львівської міської ради
фракції ВО "Свобода"
округ №42

Підтримка українських атлетів на Спеціальних Олімпійських Європейських Іграх

Сьогодні 13 червня 2014 року у голландському місті Херенвен розпочались змагання з плавання Special Olympics European Open Water Swimming у відкритій воді на дистанції 1500 метрів, які триватимуть до 15 червня.

Змагання відбуваються за програмою Спеціальних Олімпіад для дітей та молоді з особливостями розумового та фізичного розвитку. У запливах візьмуть участь більше 50 спортсменів з більш як десяти країн Євроти та Азії.

Україну на змаганнях представляє Спортивна федерація для атлетів з особливостями розумового та фізичного розвитку з міста Червоноград, а саме: Осадця Роман, Томчишин Віталій та Філін Андрій. Тренерський склад команди – Дворак Марина та Філін Оксана. До складу делегації також увійшли керівник проекту “Спеціальна Олімпіада – Львів” Андрій Породко та тренер Спеціальних Олімпіад, багаторазовий учасник Всесвітніх та Європейських ігор СО Олександра Петрусенко. Беззаперечним лідером команди є Філін Андрій – єдиний представник України з плавання на Всесвітніх іграх СО, що пройдуть у вересні 2014 року у м. Антверпен (Бельгія).

Організація поїздки відбулася за підтримки керівника Аквапарку «Пляж», Голови федерації плавання Львівської області Андріяна Гутника та громадської організації “САМІ” в особі громадського діяча Андрія Породко.

«Протягом усіх років своєї роботи, ми завжди намагались приймати активну участь та сприяти у підготовці спортсменів для гідного представлення України на міжнародних змаганнях, серед яких були і призери параолімпійських ігор і чемпіони Європи. Ми ніколи не проводимо різниці, адже ці спортсмени – це люди з обмеженими можливостями, але безмежними здібностями. В наших силах зробити їх повноцінною частиною українського суспільства, яке повинно змінити ставлення до людей з з особливостями розумового та фізичного розвитку та дозріти до розуміння проблем інших. Щиро вважаю, що урядові та неурядові організації, а також приватні компанії повинні розділяти таку позицію та максимально сприяти інтеграції в життя суспільства людей з особливими потребами. Зичу нашим юним спортсменам яскраво проявити себе у змаганнях», – зазначив керівник Аквапарку «Пляж» Андріян Гутник.