Депутат Львівської міської ради
Фракція ВО "Свобода"
Франківський територіальний виборчий округ №5

Палац Сєменських-Левицьких

Палац Сєменських-Левицьких розташований у Львові за адресою вул. Пекарська, 19.
Велика садиба була тут ще у XVIII сторіччі. Будівництво палацу замовив граф Костянтин Сєменський. Проект палацу був замовлений у архітектора Фридерика Баумана, що походив із Прусії.
Син Костянтина Вільгельм Станіслав Сєменський, який був таємним радником цісарського двору перебудовував палац у 1873-77 рр. за проектом архітектора А.Вагнера.
Остання реконструкція проводилася у 1891-94 рр. І.Левинським та Я.Кудельським.
В’їзд до колишніх стаєн з вулиці прикрашений декоративними головами двох коней. Символ не випадковий, адже Вільгельм Станіслав був неабияким поціновувачем коней та президентом Галицької комісії з їх вирощування.
Нащадки роду Сєменських-Левицьких живуть у Канаді, а палац 1939 р. було націоналізовано.
Спочатку тут містилася філія Академічної гімназії, згодом – школа №36, сьогодні – спеціалізована школа-інтернат №102.

Наскільки довга та цікава історія у цього палацу…. І невже вона скінчиться у наш час ?

Утвердження України як незалежної держави пов’язане з плеканням національної культурної спадщини. Конституцією України, чинним законодавством визначено, що усі пам’ятки історії та культури, які знаходяться на території України, охороняються Державою.
Львів визнаний світовою спільнотою як унікальне з точки зору історії та архітектури місто, яке володіє міжнародним пам’яткоохоронним статусом. Вирішення цієї проблеми необхідно здійснювати на державному рівні !!!