Депутат Львівської міської ради
фракції ВО "Свобода"
округ №42

Оборудка Садового з передачею повноважень із видачі містобудівельних дозволів виконкому провалилася

Депутати не підтримали ухвали про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради.

Про це повідомив кореспондент «Вголосу».

Як пояснив «свободівець» Андріян Гутник ще перед початком голосування, уся фракція не голосуватиме за цю ухвалу через найбільш «бєзпрєдєльний пункт», за яким виконавчий комітет Львівської міської ради пропонували визначити спеціально-уповноваженим органом містобудування та архітектури з питань видачі містобудівних умов та обмежень.

Фактично, замість начальника управління архітектури чи директора департаменту містобудування такі дозволи мав видавати виконком.

За словами депутата, це повне свавілля, адже має бути персональна відповідальність за ухвалення таких рішень і в разі їхньої незаконності – притягнення винного чиновника до суду. Натомість до відповідальності притягти колегіальний орган, яким є виконавчий комітет, у рази складніше.

«На сьогодні виконавчий комітет є повністю кишеньковим органом мера Львова, утім, як і начальник управління архітектури, але той принаймні несе персональну відповідальність за ухвалення рішень», – пояснює А. Гутник.

Мер Львова під час обговорення проекту ухвали сказав, що на виконавчий комітет може прийти хто завгодно і висловити свою думку. Однак на практиці це не так. І, як додає А. Гутник, ніхто до думки людей прислухатися не буде, а рішення ухвалює винятково міський голова.

«Свободівець» передбачає, що після провалу голосування мер Львова звинувачуватиме депутатів, що вони виступили проти прозорості, однак це окозамилювання. «Депутати не проголосували за цю ухвалу, бо переконані, що має бути персональна відповідальність за видачу містобудівельних умов та обмежень, а не колективна. Якщо мер вважає некомпетентним нинішнього керівника управління архітектури, хай замінить його. А не знімає відповідальності», –  пояснює «свободівець». Львів’яни, за його словами, повинні знати, хто відповідає за те, що замість 5-типоверхівки з’являється 10-поверхівка, чи поряд з їхнім будинком виростає новобудова, яка затуляє сонце, незаконно забудовують центр міста тощо.

Водночас під час обговорення цього проекту ухвали керівник фракції БПП Петро Адамик також заявив, що вони не голосуватимуть за цю ухвалу, адже вона з’явилася лише вчора ввечері й обранцям потрібен час, щоб з нею ознайомитися. А його колега Григорій Козловський застеріг депутатів, які мали намір голосувати за це питання: «Після цього, якщо питання, не дай Бог, пройде, отримання дозволу на будівництво виглядатиме, як хресна хода. Тобто забудівельники повинні будуть вставати навколішки і на колінах шурувати на виконком».

З таким успіхом можна розігнати всі департаменти і все віддати виконкому, резюмував депутат.

«Андрію Івановичу, якщо ваш головний архітектор не має яєць, то моя вам порада: або найміть архітектора з яйцями, або найміть йому заступників з яйцями, що зможуть приймати відповідні рішення», – звернувся депутат до мера.

http://vgolos.com.ua/news/oborudka_sadovogo_z_peredacheyu_povnovazhen_iz_vydachi_minstobudivelnyh_dozvoliv_vykonkomu_provalylasya_211642.html