Депутат Львівської міської ради
Фракція ВО "Свобода"
Франківський територіальний виборчий округ №5

Гутник Андріян : «Львів’янам необхідно дивитись не лише під ноги, а й над головою! »

Як розповів голова комісії архітектури містобудування та охорони історичного середовища,депутат ВО «Свобода» Андріян Гутник: «Сьогодні, 08.09.2011р. близько 10 год. ранку у переході Крива Липа на очах мешканців Львова обвалився фрагмент фасаду будинку на машину, яка стояла поруч.

Крокуючи тротуарами вулиць в центральній частині м. Львова, мешканцям та гостям міста потрібно не втрачати пильності. Адже в будь-який момент з древніх камяниць і старих будинків їм, в кращому випадку під ноги, а в гіршому на голову, можуть обвалитися фрагменти карнизів, оздоблення, ліпнини, просто штукатурки чи навіть балконів.

Наразі ситуація з станом фасадів та балконів в історичні частині нашого міста катастрофічна. Необхідно терміново, згідно проведеної інвентаризації відреставрувати балкони та фасади будинків, які знаходяться в передаварійному, або дуже занедбаному стані. Адже це вже не перший випадок, який трапився у Львові за останні декілька років, проте, неодноразові звернення депутатів до Галицької районної адміністрації не виконуються в повному обсязі.
Здійснити реконструкцію центральної частини міста за одну мить неможливо, адже наразі в міському бюджеті не вистачає коштів. Але є безліч підприємців, які мають намір провадити бізнес на перших поверхах будівель і погоджуються за підтримки влади братись за реконструкцію цілої будівлі, в якій планують займатись підприємницькою діяльністю. Проте, львівський виконавчій владі простіше відмовляти і все демонтувати, аніж вести конструктивний діалог з підприємцями, які хотіли б виступати меценатами нашого міста. Тоді, потрібно краще працювати на благо городян підрозділам виконавчої влади.

Історична частина Львова, яка є перлиною архітектури, пам’яткою історії і культури, повинна залишитися у всій красі для майбутнього. І не тільки з огляду на культурну цінність, але й тому, що саме це надбання є інструментом розвитку міста як туристичного і культурного осередку Європи.

Необхідно, також зазначити, що виконавчій владі потрібно уважніше відноситись не тільки до фасадів будинків, які знаходять в аварійному стані, але й до історичних пам’яток, зокрема колони Святого Яна з Дуклі. Колона Святого Яна з Дуклі, що знаходиться перед церквою св. Андрія на пл. Соборній є історичною пам’яткою XVIII століття. Виконавцем робіт з реставрації даного пам’ятника є компанія “Буд-Арт”, замовником – управління капітального будівництва.
Реставрувати пам’ятку архітектури почали наприкінці листопада 2010 р., в сезон несприятливий для проведення даних видів робіт.

Комісія архітектури, містобудування та охорони історичного середовища від 21.12.2010. вислухавши інформацію начальника управління охорони історичного середовища Л. Онищенко – Швець щодо реконструкції меморіальної колони, прийняла рішення про рекомендацію замовнику робіт негайно призупинити роботи у зимовий період, а також фахово законсервувати до відповідних кліматичних умов у весняний період. Відтак, роботи з реставрації колони були призупинені на час зимового періоду. Проте, у весняний період виконавцем робіт – компанією “Буд-Арт” роботи з реконструкції колони не були відновлені. Колона святого Яна з Дуклі знаходиться «в ув’язненні » вже протягом трьох сезонів.

Виконавча влада немає жодного права знищувати одну з найстаріших пам’яток нашого міста (колони, між іншим покровителя Львова), тримаючи цей унікальний витвір в ідеальних умовах для руйнації пам’ятки – в целофановому вбранні».


 

http://press-centre.com.ua/publ/gutnik_andrijan_lviv_39_janam_neobkhidno_divitis_ne_lishe_pid_nogi_a_j_nad_golovoju/15-1-0-1274