Депутат Львівської міської ради
фракції ВО "Свобода"
округ №42

Для школярів Львова розпочали проведення екологічних тренінгів (ФОТО)

У львівських школах та дитячих садках розпочали проведення екологічних тренінгів «Сортуй сміття правильно! Стань прикладом для інших!».

Про це повідомили організатори акції.
Еко-тренінги відбуваються за підтримки депутата міської ради Андріяна Гутника в партнерстві з представниками ТОВ «АВЕ Львів» та волонтерами з ГО «Дієва громада».

«Основною метою проведення таких тренінгів для дітей – формування правильного усвідомлення про процеси, які відбуваються у природі та відповідного ставлення до вторинної сировини (сміття). Адже, більшість не до кінця розуміє цінність сортування побутових відходів. Усі звикли викидати їх у пакет і забувати. Ми ж зрозумілою та простою для дітей мовою показуємо та розказуємо про весь «шлях» сміття (пластик, скло, папір тощо), який залежить від кожного з нас. Адже саме ми обираємо: сортувати сміття та здавати його на вторинну переробку чи засмічувати все навколо і, як кінцевий результат-свій організм», – розповіла волонтер Наталія.

На відміну від стандартного шкільного уроку, організатори влаштовують «еко-тести» для дітей – із спеціальними завданнями та боксами для різного виду вторинної сировини. Діти самостійно сортують речі, якими користуються у повсякденному житті, обирають правильний бокс для їх подальшої переробки. Наприкінці тренінгу якість сортування різних команд оцінює експерт-представник ТОВ «АВЕ Львів» та розповідає, що ж насправді далі відбувається з усіма цими речами.

«У всій Європі сортувати сміття та здавати його на переробку – це ознака екологічної активності та обізнаності, що підтримується і на державному рівні. Для прикладу в Італії та Франції введена заборона на використання одноразових політеленових пакетів. У канадському містечку Ліф-Рапідс (штат Манітоба) порушнику, який продає або роздає поліетиленові пакети, загрожує штраф у розмрі 1 тис. дол. Данія ще у 1994 році ввела податок на їх безкоштовну роздачу. У Швейцарії целофанові пакети опинилися під забороною у 2013 році.

У той час, як в Україні, нажаль ситуація дещо гірша. Саме тому необхідно змінювати ставлення українців до вторинної сировини (сміття) та пояснювати, що цей ресурс має потенціал для подальшого використання або ж загрозу для нашого здоров’я і життя.

Для мене особисто, як для батька, екологічна обізнаність моїх дітей та приклад, який вони показують є набагато дієвішим аніж будь-яка телевізійна реклама. Саме тому, на мою думку, виховуючи корисні звички серед дітей, ми виховуємо їх і серед нас, дорослих», – розповів депутат Львівської міськради Андріян Гутник.
Підтримуючи ідею прогресивного українського стартапу #‎УкраїнаБезСміття, організатори тренінгів дарують спеціальні бокси для збору макулатури.

http://vgolos.com.ua/news/dlya_shkolyariv_lvova_rozpochaly_provedennya_ekologichnyh_treningiv_foto_208531.html