Депутат Львівської міської ради
фракції ВО "Свобода"
округ №42

Депутатський запит щодо комплексного вирішення проблеми забудови зелених зон у Львові

Ще восени минулого року в Україні запрацювали оновлені Державні будівельні норми, у яких з’явились поняття «блакитна», «зелена» та «жовта» лінії обмеження. Ці норми обмежують забудову в місті біля зелених зон та доріг.

«Блакитні лінії» — регулюватимуть висоту та силует забудови. Вони потрібні для гармонійного вигляду населених пунктів. Встановлення таких «блакитних ліній» має вплинути на хаотичну забудову міст. Висотність забудови має визначати місцева влада і внести ці обмеження у містобудівну документацію.

«Зелені лінії» потрібні, аби убезпечити парки, ліси, рекреаційні зони від забудови. Лінії обмеження мають чітко окреслювати всі зелені зони населених пунктів, де не можна нічого будувати.

«Жовті лінії» — це обмеження забудови біля основних доріг і магістралей населених пунктів з метою безпеки. Їх запровадили, аби при можливому руйнуванні будівлі не постраждали інші споруди і не були перекриті шляхи евакуації в разі надзвичайної ситуації. Ці лінії визначають за принципом: чим ближче до евакуаційних шляхів розташована будівля, тим нижчою за висотою вона має бути. «Жовті лінії» мають визначатися для категорованих населених пунктів — що мають особливо важливе стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

У чинній містобудівній документації Львова не передбачено цих нововведень, які матимуть реальний вплив на подальшу забудову міста, і обов’язком міської влади є якнайшвидша імплементація нових норм у практику.

Зважаючи на зазначене, керуючись ст. ст. 21, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»,

                                                                              Прошу :

  • Вжити заходів для розрахунку у проекті міського бюджету м. Львова на 2020 рік вартості робіт із внесення змін до містобудівної документації з метою впровадження нових державних будівельних норм та правил при новій забудові міста
  • Передбачити у проекті міського бюджету м. Львова на 2020 рік відповідні видатки для якнайшвидшого впровадження нових державних будівельних норм при плануванні міської території у практику будівництва.