Депутат Львівської міської ради
Фракція ВО "Свобода"
Франківський територіальний виборчий округ №5

Андріян Гутник : «Про красивий спорт та відродження синхронного плавання у Львові»

logo
 
Чому саме синхронне плавання?
•    це надзвичайно красивий та корисний для здоров’я дітей вид спорту
•    завдяки невеликій кількості учасників у групі, кожна дитина отримує під час тренування персональну увагу
•    це унікальний вид спорту, який розвиває природну граційність, витривалість, витонченість та гнучкість ,відчуття ритму, разом з тим, діти освоюють складні навички, позиції та рухи у воді
•    це поєднання граційності, гнучкості у воді разом з силою та витривалістю на суші
•    завдяки заняттям з синхронного плавання набуваються навички, які можна застосовувати і у інших видах спорту: плаванні, підводному плаванні, пірнанні, водному поло, гімнастиці
•    даний вид спорту фізично складний, про те надзвичайно корисний для суглобіврозвиває такі навички як підрахунок, запам’ятовування, ритму та координації
 «Синхронне плавання – це абсолютна гармонія спорту і мистецтва, – розповідає Голова федерації плавання Львівської області Андріян Гутник. Проте станом на сьогоднішній день цей вид спорту культивують лише у Харкові, Києві, Донецьку, Миколаєві та Одесі. Школи синхронного плавання з цих міст делегують дівчат до збірної України. Колись один з центрів по навчанню синхронного плавання був розташований і у Львівській області.
Звичайно ж розвиток даного виду спорту в Україні на пряму залежить від наявності достойних тренувальних баз, від стану й кількості басейнів. Однак, не лише відсутність баз для тренування є проблемою, адже ми відчуваємо дефіцит фахівців, яких наразі не можливо знайти у Західній Україні. Всі вони тренують дітей за кордоном, у тих країнах, які достойно оцінюють працю наших українських тренерів.
Аквапарк «Пляж» досить давно мав на меті відновити синхронне плавання у Львові. Доклавши величезних зусиль нам таки вдалось знайти тренера, підготувати тренувальну програму та зробити перший крок до повернення цього неперевершеного виду спорту у наше місто.
Мене запитують, чому саме синхронне плавання? Насправді  варіантів відповідей є безліч, але перш за все, тому що синхронне плавання – це надзвичайно красивий та корисний для здоров’я дітей вид спорту. Завдяки невеликій кількості учасників у групі, кожна дитина отримує під час тренування персональну увагу. Це унікальний спорт, який   розвиває  у дітей природну граційність, витривалість, витонченість та гнучкість. Разом з тим, вони освоюють складні навички, позиції та рухи у воді, силу та витривалість на суші. У дітей розвивається підрахунок, запам’ятовування, ритму, координації та візуалізації. Завдяки заняттям з синхронного плавання набуваються навички, які згодом можна застосовувати і у інших видах спорту: плавання, підводне плавання, пірнання, водне поло, гімнастика.
Звичайно, не всі діти, які займатимуться цим видом спорту стануть чемпіонами, але вони матимуть змогу розвиватись, ставати сильнішими, красивішими. Хоча б заради цього необхідно розвивати інфраструктуру та відновлювати синхронне плавання.
В давнину плавання придбало статус привілейованої навички. Його викладали знаті, воно асоціювалося з грамотністю, хорошим вихованням. Як казали стародавні греки: «Не вміє ні читати, ні плавати», – в їх устах ця характеристика означала цілковите невігластво, а в середньовічній Європі тих, хто не вмів плавати, не брали в лицарі. Для сучасної людини невміння плавати навряд чи обернеться ганьбою всього життя, однак все більше людей, які дбають про здоров’я своє та своїх дітей воліють все ж таки освоїти цю «тілесну грамоту».