Couldn't resolve host '83-edu.allmediacloud.com' Дитячі садочки: як львів'янам справитись з дефіцитом? | Андріян Гутник
Депутат Львівської міської ради
фракції ВО "Свобода"
округ №42

Останні новини

Більше новин

Дитячі садочки: як львів’янам справитись з дефіцитом?

Львів – одне з найбільш щільно населених міст України. Також це місто, де наявність дошкільних навчальних закладів є надзвичайно болючою темою для більшості населення, адже їх катастрофічно не вистачає місту. Не дивно, адже якщо минулого року у Львові налічувалось лише 97 дитячих cадків, тоді як для прикладу у 1992році їх було 182. Велику частину продали або віддали в оренду.

«Дитячих садків у Львові дійсно бракує. Звідусіль ми чуємо про постійні черги, незручності та брак вільних місць, приміщень тощо. Дійсно, важко пригадати кількість нових збудованих державних садків за останні декілька років у нашому місті. Натомість, нескладно пригадати як кожен вільний клаптик землі у Львові з часом «перетворюється» на нову багатоповерхівку.
Проте, в майбутньому всі ці новобудови також будуть заселені людьми, які претендуватимуть на соціальну інфраструктуру – школи, дитячі садочки, які вже потерпають від перевантаження. Виходить замкнуте коло.
Окрім того, у Львові також існують приміщення колишніх садочків, які перебувають у незрозумілих статусах, і їх не використовують за призначенням. Чому це відбувається? Чому місто не може забезпечити своїх мешканців нормальними доступними умовами для розвитку та навчання їх дітей. Ці питання наразі лишаються невирішеними», – розповідає депутат ЛМР Андріян Гутник.

Як повідомляє прес –служба ВО «Свобода» депутат звернувся до керівництва міста з відповідними запитами щодо надання наступної актуальної та достовірної інформації:
1) про кількість дошкільних та середніх загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності, створених та зареєстрованих на території м. Львова у встановленому законодавством порядку впродовж 2006-2017 років.
2) про кількість майнових комплексів дошкільних та середніх загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності, збудованих та введених в експлуатацію на території м. Львова впродовж 2006-2017 років.
3) щодо багатоквартирних житлових будинків, введених в експлуатацію на території м. Львова упродовж 2006-2017-го років.
4) про кошти у розвиток інфраструктури населеного пункту, від сплати яких було звільнено замовників будівництва на території м. Львова згідно ухвал Львівської міської ради
5) про кошти з цільового фонду розвитку соціальної інфраструктури м. Львова, які були виділені та використані на проведення капітальних ремонтів/ будівництва нових будівель для дошкільних та середніх загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності м. Львова впродовж 2006-2017 років

«Станом на сьогодні у Львові заплановано, згідно поданих матеріалів у різноманітні уповноважені органи, будівництво житла на три мільйони квадратних метрів. Це не просто великий об’єм, це критично великий об’єм.

Куди батькам вже цього року подіти діток, відповіді наразі не може дати ніхто, проте однозначно всі усвідомлюють, що пора думати на перспективу, адже кількість новобудов у Львові зростає як «грибів після дощу» на відміну від дитячих садків», -додав депутат.